Na ceste Kaukazom: Gruzínsko (časť II.)

„Zakaukazské duo“ opäť na príjme 👬. Dnes Vám prinášam naše pocity, dojmy, zážitky a hlavne pekné fotky z našej druhej časti cesty naprieč Gruzínskom.

Keďže času je málo a my chceme toho veľa vidieť, zažiť a zároveň Vám priniesť pekné zábery, musíme sa „obracať“ o stošesť. Posledné dni boli veľmi náročné na čas a energiu, nakoľko sto kilometrové, často nespevnené prachové cesty nám dali naozaj zabrať.

Navštívili sme ďalšiu, v horách zapadnutú, vysokohorskú dedinku Shatili , ktorá je vzdialená od čečenských hraníc približne 3 km. V minulosti toto miesto plnilo fuknciu obrannej pevnosti, dnes tu žije už iba niečo okolo 20 ľudí.

Do ďalšieho bodu nášho putovania (Gudari a Gergeti Church) sme uprostred kopcov pribrali aj stopára – pastiera, s ktorým sme si 3 hodiny nevedeli povedať ani slovo, ale náš DNB set sa mu veľmi páčil.

Gudauri je populárne ako lyžiarske stredisko, my sme si tu však lyžovačku neužili. Tak trochu ešte nebol sneh a na tráve sa jazdí zle. A tak sme navšívili aspoň kultúrne pamiatky – za zmienku určite stojí monument na oslavu rusko gruzínskeho priateľstva. Vychutnať si môžete nielen stavbu ale aj krásny výhľad. Ja som si vychutnal najmä jazdu s dronom pomedzi paraglajdistov, asi budú na mňa ešte dlho spomínať. 🙂

Gergeti Trinity Church, alebo aj Kostol svätej trojice je vraj naikonickejším a najznámejším pohľadom Gruzínska. Nachádza sa vo výške 2 170 m.n.n a postavili ho v 14. storočí

Už zo zvyku sme samozrejme jazdili na výpary a modlili sa za pumpu, alebo schopnosť levitovať. 🙂 Mám pocit, že tento stav nám dodáva akoby nejakú formu adrenalínu. Nonstop si opakujeme otázku – ostaneme visiet niekde v strede ničoho, či nie?

Dlhé a nekonečné cesty už štandardne križovali „statické“ kravy a iné podobné „brejky“. Tieto vtipné chvíľky samozrejme dopĺňajú aj krásne výhľady z rôznych útesov, na obrovské kaňony, troj-štvor tisícové kopce, vodné rezervoáre a pod.

Je toho naozaj veľa, tak opäť fotiek pre potešenie zraku.

Strastiplnou cestou sa dostávame až do mesta Gori, ktoré narýchlo obehneme a viac menej tu iba prespávame.

V ďalších dňoch nás čaká turistika a tak si potrebujeme poriadne oddýchnuť. Ale o tom zasa nabudúce. 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s